Ernesto Perez-Carrillo i jego marka

Ernesto Perez-Carrillo to bezsprzecznie człowiek z pasją. Twórca marki, która rozpoznawalna jest na całym świecie. Mimo, że miał inny plan na siebie – wiązał swoje życie z karierą muzyczną, to jednak wrócił do korzeni i ucząc się wytrwałości, chłonął wiedzę o tytoniu od swojego ojca, a teraz przekazuje ją swoim dzieciom. Dzięki wieloletniej pracy, Ernesto stworzył cygara, po które z ochotą sięgają miłośnicy tytoniu na całym świecie.

Premiera E.P. Carrillo Encore Majestic

Perez-Carrillo od momentu otwarcia własnej fabryki na Dominikanie, wypuścił wiele linii cygar, które odnoszą duże sukcesy, jednak żadna nie jest tak genialna, jak E.P. Carrillo Encore. Właściciel marki już od dawna pracował z nikaraguańskimi liśćmi, aczkolwiek po raz pierwszy zdecydował się stworzyć cygaro w całości z tytoniu pochodzącego z Nikaragui dopiero w 2016 roku. Cygaro E.P. Carrillo Encore Majestc posiada pokrywę, wkładkę i zawijacz, wykonane tylko i wyłącznie z nikaraguańskich liści tytoniu. To właśnie 4 lata temu, w 2016 roku na targach IPCPR (International Premium Cigar & Pipe Retailers Association) cygaro to miało swoją premierę. Wnikliwy i dokładny Ernesto Perez-Carrillo stwierdził wówczas, że nie jest ono w pełni gotowe, by ujrzeć światło dzienne w humidorach klientów. Jego decyzja uwarunkowana była faktem, iż pokrywa cygara potrzebuje więcej czasu, by dojrzeć i stać się jeszcze lepszą. Już po dwóch latach okazało się, że był to strzał w dziesiątkę.

Encore Majestic cygarem nr 1 w 2018 roku wg magazynu Cigar Aficionado

Nie ma lepszego potwierdzenia jakości w świecie cygar niż podium w rankingu przeprowadzanym przez magazyn Cigar Aficionado. E.P. Carrillo Encore Majestic uplasowało się na pierwszym miejscu w rankingu w 2018 roku, zdobywając 96 punktów. Było to najlepszym potwierdzeniem dobrej decyzji właściciela marki o tym, by zaczekać z wypuszczeniem cygara na rynek.Miłość Ernesto do muzyki można zauważyć nawet w nazwach wyrobów tytoniowych, które produkuje. Jak wskazuje nazwa cygara, jest to „bisowy” występ La Historii). Perez-Carrillo kocha również swoich bliskich, dlatego cygara te należą do serii Generation Honored i powstały na cześć członków jego rodziny. Encore Majestic to cygaro powstałe z myślą o córce właściciela marki – Lissette, która wraz z bratem pomaga ojcu w prowadzeniu firmy.

Cygaro w 100% z Nikaragui

Pierścień cygara na pierwszy rzut oka przypomina cygaro z 2014 roku – La Historia. Różni się jedynie kolorem, ponieważ nie zobaczymy tu ostrych czerwono-niebieskich barw, a stonowane brązy, burgund i odcienie złota. Jak wspomnieliśmy wcześniej, zarówno pokrywa, wkładka, jak i zawijacz to tytonie pozyskane w Nikaragui. Pochodzą one z trzech głównych regionów upraw – Esteli, Condega i Jalapa, a wszystko to łączy się w Majestic – nieskazitelnym smaku, od wyczuwalnych nut drzewnych, herbaty, po słodycz karmelu i pikantnego bukietu smaków. Na początku palenia cygaro oferuje lekko wyczuwalne nuty drewna oraz orzechy. Pierwszy intensywniejszy bukiet przypraw wyczuć można po wypaleniu około cala długości. Podczas palenia intensywność smaków nieco spada, a cygaro staje się bardziej kremowe i łagodniejsze z wyczuwalnymi orzechami i lekką słodyczą. W drugiej tercji wyczuwalny staje się karmel, jednak po dłuższej chwili miesza się z drewnem, pieprzem i ziemią, co wyczuwalne jest na początku trzeciej tercji i pozostaje z nami do końca palenia. Osoby, które miały okazję próbować cygara uznanego za najlepsze w 2018 roku, moc Encore Majestic oceniają jako stałe medium, zaznaczają także dobrą produkcję dymu oraz bardzo dobrze trzymający się popiół. Dzięki bogatemu bukietowi smakowemu, cygaro ma szansę przypaść do gustu dużej ilości osób. Miłośnicy ziemistych i ostrych smaków będą zachwyceni finiszem, który nie pozostawia wiele do życzenia dzięki wyczuwalnym przyprawom. Aficionados lubujący się w wyważonych smakach z pewnością zachwycą się balansem, jaki posiada to cygaro. Połączenie smaków, a przede wszystkim ich wyważenie w odpowiedni sposób to mistrzowska praca, a Ernesto Perez-Carillo się to udało.

Komentarze