Każda z cygarowych marek premium ma swoje topowe produkty. Często są to całe serie cygar, które są rozchwytywane. Nierzadko zastanawiamy się, co powoduje taki boom. Z pewnością jest to jakość i aromat cygar, ale co jeszcze ma na to wpływ? Plasencia Cigars również posiada w swoim portfolio serię, z którą często jest kojarzona. Kultowa Plasencia Alma Fuerte występuje od niedawna w 5 odsłonach z nowym heksagonalnym cygarem Sixto I.

Plasencia Alma Fuerte

Niegdyś rodzina Plasencia zajmowała się jedynie uprawą tytoniu i produkcją cygar na szeroką skalę dla firm na zamówienie. Dziś jednak ta istniejąca od 1865 r. marka, kojarzona jest z pozycjami ekskluzywnych wyrobów tytoniowych pod swoim portfolio. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o marce zapraszam do lektury artykułu o losach rodziny Plasencia na blogu. Jeśli natomiast jesteście zainteresowani przekrojem portfolio marki, również zapraszam do artykułu o nowościach i oferowanych cygarach. 

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych kolekcji marki Plasencia jest Alma Fuerte. Do niedawna w jej skład wchodziły 4 cygara z pięknymi czarno-złotymi potrójnymi pierścieniami. Cygara te zbudowane są z nikaraguańskich liści tytoniu w pokrywie, zawijaczu i wkładce. Warto wspomnieć również o tym, że jest to pierwsza linia cygar w historii marki. To właśnie nią rozpoczęło się portfolio Plasencia. Cygara te produkowane są w Nikaragui w fabryce Plasencia. Wytwarzane tam są także Alma del Campo i Alma del Fuego.

W skład linii wchodzą:

  • Plasencia Alma Fuerte Generacion V (salomon)
  • Plasencia Alma Fuerte Nestor IV (toro)
  • Plasencia Alma Fuerte Robustus I (robusto)
  • Plasencia Alma Fuerte Sixto I (gordo)
  • Plasencia Alma Fuerte Sixto II (gordo). 

Plasencia Alma Fuerte Sixto I

Jak wspominaliśmy wcześniej, Alma Fuerte to 4 cygara, jednak dość niedawno dołączyło do nich kolejne, całkowicie inne — Alma Fuerte Sixto I. Różni się ono od pozostałych nie tylko wyglądem, ale i budową. 

W 2016 roku, kiedy debiutowała linia Alma Fuerte, jedno z cygar - Sixto II miało bardzo nietypowy kształt. Zamiast 4 boków prasowanych skrzynką, miało ich 6. Nowa odsłona, Alma Fuerte Sixto I Colorado Claro z 10-letnią pokrywą Colorado Claro, posiada taki sam kształt. Heksagon bowiem uważany jest za najbardziej naturalny i doskonały kształt wg samego Nestora Andrés Plasencia. Taką inspirację właściciel marki zaczerpnął z obserwacji plastrów miodu. 

Cygaro również posiada 3 pierścienie, jednak w przeciwieństwie do pozostałych pozycji wchodzących w skład linii, nie są to czarne ringi. Piękna pokrywa Colorado Claro, w kolorze mlecznej czekolady idealnie komponuje się z butelkową zielenią i złotem w grafice pierścieni tego cygara. Wrapper jest mało oleisty, posiada za to sporą ilość żyłek.

Sixto I jest pełne aromatów. Cynamon, cedr, czarny pieprz, goździki, gorzkie espresso, mięta, mleczna czekolada, skóra, ziemia... można wymieniać bez końca. Podczas palenia powyższe nuty mieszają się ze sobą, tworząc wyśmienitą aromatyczną kombinację. Pierwsza tercja pełna jest tostów i cedru połączonych z espresso, sianem i lekką nutą kwiatów. Finisz natomiast dodaje orzeźwienia dzięki zimnej mięcie i pikanterii. Cygaro oferuje obfity dym i doskonały ciąg. 

Nowa forma identyfikacji oryginalności — kod QR w cygarach

Nowe technologie w dzisiejszych czasach wykorzystywane są wszędzie. Na każdym kroku możemy spotkać nowe, inteligentne rozwiązania do domu, auta, czy sprzętu elektronicznego. Dziś nie dziwią nas drukarki 3D, drukowanie z telefonu, czy ogólnie dostępny Internet. Nowością nie są również kody QR, z których korzysta duża część przedsiębiorstw. 

Rynek cygar również nie próżnuje i to właśnie marka Plasencia wprowadziła w swoich cygarach inteligentne chipy, które wystarczy zeskanować smartfonem. O co w tym wszystkim chodzi? Cygaro Plasencia Alma Fuerte Sixto I Colorado Claro jest pierwszym w portfolio marki cygarem cyfrowo interaktywnym. Inteligentny chip nie tylko potwierdzi autentyczność cygara, ale otworzy także stronę internetową w Waszych telefonach. Znajdziecie tam zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, informacje o marce i cygarze, komentarze degustatorów tej pozycji, a także filmy edukacyjne. Chip ten daje możliwość także wyrażenia opinii na temat danego cygara. 

System jest kompatybilny z iPhone 10 lub nowszymi oraz ze wszystkimi urządzeniami z Androidem. Cygarowo-cyfrowy debiut na rynku ogłoszony został pod koniec czerwca. 

Co myślicie o takiej formie weryfikacji cygar i przede wszystkim o proponowanych funkcjonalnościach systemowych? Osobiście uważam, że jest to świetny pomysł. Będziemy mogli wyrażać swoje opinie o danym cygarze i poszerzać swoją wiedzę na temat nie tylko samego cygara, ale także marki i jej działalności. Nie chcę zbyt dużo spekulować, jednak gdzieś w głębi serca czuję, że to dopiero początek elektronicznej ery w świecie cygar i w ślady Plasencii, pójdą też inne cygarowe marki premium. Co Wy sądzicie na ten temat? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach. 

Komentarze