stock.adobe.com

Akcesoria cygarowe

Akcesoria do cygar często kojarzone są z obcinarką i zapalniczką lub zapałkami. Czy tylko takie przyrządy idą w parze z cygarami? Oczywiście, że nie. Postaram się Wam przybliżyć przynajmniej kilka kategorii akcesoriów niezbędnych u każdego miłośnika cygar. Niektóre z nich to, owszem, gadżety. Jednak są wśród nich także takie, bez których ciężko się obejść podczas palenia cygar.

Jak odpalić i zagasić cygaro?

O tym, jak przyciąć cygaro zapewne już wiecie. Jeśli jesteście nowi w temacie, zapraszam do lektury poprzedniego posta Jak przyciąć cygaro?

Odpalenie cygara jest sztuką, którą można odkrywać latami. Nieco łatwiej zagasić cygaro, jednak odpalanie i sam proces palenia mają znaczenie podczas degustacji. Pierwszą zasadą, jakiej nie należy łamać, jest rozeznanie w produktach służących do odpalania oraz m.in. o niedotykaniu zapałką cygara, bo może się to skończyć naprawdę źle. Jak można zniszczyć cygaro już na etapie jego odpalenia? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Jak przyciąć cygaro?

Paląc papierosa, czy cygaretkę, nikt nie zastanawia się nad faktem, że trzeba je specjalnie przygotować do palenia. Inaczej jest jednak z cygarami. Często mówi się nawet o sztuce palenia tych wyrobów tytoniowych premium. Warto zauważyć, że cygara to nic innego jak ręcznie zwijane liście tytoniowe. Oczywiście. na rynku dostępne są także cygara produkowane maszynowo. Nie zmienia to jednak faktu, że nie da się ich palić bez przycięcia. Dziś postaram się przybliżyć Wam nieco wiedzy o obcinarkach i samym procesie przycinania cygar.

Jakie cygaro wybrać na początek przygody z paleniem?

Początki wszystkiego są trudne. Przenieśmy się do lat dzieciństwa, czy łatwo było nauczyć się jazdy rowerem? Czy nasze szkolne sprzeczki nie zamieniały się w naszych głowach w najgorsze awantury w życiu? Z cygarami jest nieco inaczej, bo palimy je dla przyjemności i z pewnością wspomnienia pierwszych cygar nie będą nosiły negatywnych znamion. Często totalnie zieloni w jakimś temacie zastanawiamy się, od czego zacząć. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik o cygarach na początek przygody z pufaniem. Zapraszam do lektury!

Formaty, kształty i kolory cygar

Wśród czytelników bloga są Aficionados, dla których odróżnienie poszczególnych rodzajów cygar jest czymś naturalnym. Jednak z myślą głównie o stawiających pierwsze kroki w świecie cygar, stworzyliśmy poradnik, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Może zdarzyć się też tak, że prawdziwy miłośnik najlepszych cygar również poszerzy swoją wiedzę na ich temat.

Budowa cygara

Zapewne wiele osób słyszało o określeniach takich jak wkładka, pokrywa, zawijacz. Określenia te kryją w sobie liście tytoniu używane do poszczególnych części składowych cygara. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że cygaro posiada określenia nie tylko na przekrój, ale także na budowę zewnętrzną. 

Słownik cygarowy

Wkraczając do cygarowego świata warto znać najczęściej używane określenia. W przygotowanym poniżej słowniku znajdziecie terminologię, która pomoże Wam poruszać się po stronach internetowych z cygarami, zgłębiać wiedzę na ich temat, a czasami zabłysnąć w towarzystwie. Nie taki diabeł straszny... ale zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego, bądź utrwalić nabyte słownictwo.