Podrabiane cygara - jak nie dać się oszukać?

Na rynku można znaleźć mnóstwo cygar marki Cohiba, czy jednak są one prawdziwymi kubańskimi puros? Zwłaszcza w turystycznych miejscach można naciąć się na podróbkę łudząco przypominającą oryginał. Jak jednak rozpoznać podróbki cygar i nie dać się oszukać? Poniżej mamy kilka rad, które pomogą uchronić się przed oszustwem.

Wysychanie cygar

Cygara są produktem, który musi być odpowiednio przechowywany, aby zachować swoją jakość. Wysychanie może mieć wpływ na smak i aromat cygar, a także na ich trwałość. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że Twoje cygara są dobrze przechowywane w suchym i chłodnym miejscu.

Jaki humidor wybrać?

Na rynku znajdziecie wiele modeli humidorów i z pewnością każdy z Was wybierze coś dla siebie. W zależności od wymagań i budżetu możecie trafić na prawdziwe perełki wśród domków dla Waszych cygar. Najważniejszą kwestią przy wyborze, zwłaszcza pierwszego humidora jest określenie Waszych potrzeb. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że nie każdy humidor sprawdzi się u każdego Aficionado. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne podczas zakupu tego jedynego i najlepszego miejsca do przechowywania Waszych cygar.

stock.adobe.com

Akcesoria cygarowe

Akcesoria do cygar często kojarzone są z obcinarką i zapalniczką lub zapałkami. Czy tylko takie przyrządy idą w parze z cygarami? Oczywiście, że nie. Postaram się Wam przybliżyć przynajmniej kilka kategorii akcesoriów niezbędnych u każdego miłośnika cygar. Niektóre z nich to, owszem, gadżety. Jednak są wśród nich także takie, bez których ciężko się obejść podczas palenia cygar.

Jak odpalić i zagasić cygaro?

O tym, jak przyciąć cygaro zapewne już wiecie. Jeśli jesteście nowi w temacie, zapraszam do lektury poprzedniego posta Jak przyciąć cygaro?

Odpalenie cygara jest sztuką, którą można odkrywać latami. Nieco łatwiej zagasić cygaro, jednak odpalanie i sam proces palenia mają znaczenie podczas degustacji. Pierwszą zasadą, jakiej nie należy łamać, jest rozeznanie w produktach służących do odpalania oraz m.in. o niedotykaniu zapałką cygara, bo może się to skończyć naprawdę źle. Jak można zniszczyć cygaro już na etapie jego odpalenia? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

Jak przyciąć cygaro?

Paląc papierosa, czy cygaretkę, nikt nie zastanawia się nad faktem, że trzeba je specjalnie przygotować do palenia. Inaczej jest jednak z cygarami. Często mówi się nawet o sztuce palenia tych wyrobów tytoniowych premium. Warto zauważyć, że cygara to nic innego jak ręcznie zwijane liście tytoniowe. Oczywiście. na rynku dostępne są także cygara produkowane maszynowo. Nie zmienia to jednak faktu, że nie da się ich palić bez przycięcia. Dziś postaram się przybliżyć Wam nieco wiedzy o obcinarkach i samym procesie przycinania cygar.

Jakie cygaro wybrać na początek przygody z paleniem?

Początki wszystkiego są trudne. Przenieśmy się do lat dzieciństwa, czy łatwo było nauczyć się jazdy rowerem? Czy nasze szkolne sprzeczki nie zamieniały się w naszych głowach w najgorsze awantury w życiu? Z cygarami jest nieco inaczej, bo palimy je dla przyjemności i z pewnością wspomnienia pierwszych cygar nie będą nosiły negatywnych znamion. Często totalnie zieloni w jakimś temacie zastanawiamy się, od czego zacząć. Dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik o cygarach na początek przygody z pufaniem. Zapraszam do lektury!

Formaty, kształty i kolory cygar

Wśród czytelników bloga są Aficionados, dla których odróżnienie poszczególnych rodzajów cygar jest czymś naturalnym. Jednak z myślą głównie o stawiających pierwsze kroki w świecie cygar, stworzyliśmy poradnik, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Może zdarzyć się też tak, że prawdziwy miłośnik najlepszych cygar również poszerzy swoją wiedzę na ich temat.

Budowa cygara

Zapewne wiele osób słyszało o określeniach takich jak wkładka, pokrywa, zawijacz. Określenia te kryją w sobie liście tytoniu używane do poszczególnych części składowych cygara. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że cygaro posiada określenia nie tylko na przekrój, ale także na budowę zewnętrzną.