Plasencia Alma Fuerte

Każda z cygarowych marek premium ma swoje topowe produkty. Często są to całe serie cygar, które są rozchwytywane. Nierzadko zastanawiamy się, co powoduje taki boom. Z pewnością jest to jakość i aromat cygar, ale co jeszcze ma na to wpływ? Plasencia Cigars również posiada w swoim portfolio serię, z którą często jest kojarzona. Kultowa Plasencia Alma Fuerte występuje od niedawna w 5 odsłonach z nowym heksagonalnym cygarem Sixto I.

Przegląd portfolio i nowości marki Plasencia

Plasencia Cigars jest marką, która zachowuje tradycję przez kolejne pokolenia. Jej korzenie sięgają 1865 r. Oczywiście na przestrzeni lat założyciel, jak i jego następcy, zmagali się z trudem prowadzenia pól uprawnych, a później fabryk cygar. Przeszkodziła w tym m.in. Rewolucja na Kubie. Jednak nie dając za wygraną rodzina Plasencia poradziła sobie i prężnie rozwija firmę do dziś. W 2015 r. stała się największym na świecie producentem tytoniu, a wśród marek, które przekazały produkcję cygar pod jej skrzydła, są m.in. J.R. Tobacco czy Rocky Patel. 

Jak powstają cygara?

Myśląc o produkcji cygar, pierwszą myślą jest piękna kobieta ubrana w kwiecistą spódnicę i bluzkę w hiszpańskim stylu, zwijająca liście tytoniu na swoim udzie. Czy jednak jest tak naprawdę? Jak wygląda uprawa tytoniu i jak powstają cygara? Co przekonuje nas do wyrobów tytoniowych klasy premium? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

@plasenciacigars.com

Plasencia Cigars - marka z tradycją od pokoleń

Piąte pokolenie, lecz nie na tych samych polach tytoniu, na których Don Eduardo Plasencia zakładał plantację. Ponad 150 lat uprawy tych roślin i fabryki, produkujące cygara dla najbardziej znanych marek w branży tytoniowej. Mowa o rodzinie Plasencia i ich biznesie, który kwitnie od 1865 roku do dziś. Czy jednak od samego początku było tak łatwo? Przekonajmy się o tym, jak marka Plasencia powstała i co uczyniło ją taką, jaką jest dzisiaj. 

Skąd wzięło się cygaro?

Wszyscy słyszeliśmy na lekcjach historii o wyprawach Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu Indii. Przypominając sobie czasy szkolne, pamiętam, że fascynacja przebyciem oceanu przyprawiała mnie o zawrót głowy. Wiemy dziś, że podróżnik nie trafił wówczas do Indii, a do Ameryki. Czy każdy zatem słyszał o tym, że właśnie na jednej ze swoich wypraw załoga Kolumba zabrała ze sobą tytoń i przetransportowała go do Europy?

Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu Cygar

Zachwycamy się Igrzyskami Olimpijskimi, meczami, zawodami sportowymi naszych pociech. Czy wiecie, że każdego roku organizowane są także Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu CygarCigar Smoking World Championship (CSWC) zrzesza ze sobą prawdziwych miłośników cygarowego dymu.

Cygara marki Alec Bradley

Założyciel marki Alec Bradley, Alan Rubin od początku swojej kariery w branży cygarowej podążał pod prąd. Nie będąc potomkiem osób związanych z tym biznesem, w trakcie boomu cygarowego rzucił się na głęboką wodę i po latach niezaprzeczalnie odniósł sukces. Dziś wraz ze swoimi synami, Alecem i Bradleyem, prowadzi ciągle rozwijającą się firmę z portfolio rozpoznawalnym na całym świecie.

@cigaraficionado.com

Litto Gomez i cygara La Flor Dominicana

Historia założyciela dominikańskiej marki cygar premium. Charyzmatyczny, pewny siebie, być może ryzykant, ale twardo stąpający po ziemi Litto Gomez Diez, właściciel marki La Flor Dominicana. LFD powstała z prawdziwie szczerej idei tworzenia cygar takich, jakie sam chciałby palić Litto, ponieważ wcześniej znał branżę tylko z perspektywy konsumenta. 

Banderola najlepszego cygara 2016 roku wg magazunu Cigar Aficionado

La Flor Dominicana Andalusian Bull flagowym cygarem marki

Rozpoczynający w 1994 roku przygodę z uprawą tytoniu i produkcją cygar Litto Gomez to żywa legenda. Cygaro LFD Andalusian Bull, które stworzył wraz z synem w 2016 roku podbiło światowe rankingi. Dzięki andaluzyjskiemu bykowi La Flor Dominicana po 22 latach działalności doczekała się pierwszego miejsca wśród Top Cygar na świecie.