Cygara od Karen Berger

Karen Berger - pasjonatka cygar, która stała się ikoną branży. Jej historia rozpoczęła się w nikaraguańskiej fabryce, gdzie pokochała świat cygar. Dziś, jako "Królowa Cygar," zarządza firmą Don Kiki Cigars i K by Karen Berger, kontynuując dziedzictwo jej męża i rozwijając markę. Jej historia to dowód na to, że determinacja i pasja przekształcają marzenia w rzeczywistość.

Nowość! Włoskie cygara Tornabuoni

Tornabuoni - włoska marka cygar debiutuje w Polsce. Wyjątkowe dzieła sztuki tytoniowej, ręcznie wykonane i o niepowtarzalnych aromatach. Compagnia Toscana Sigari, dbając o zrównoważony rozwój, minimalizuje wpływ na środowisko. Ich tytoń pochodzi z certyfikowanych upraw ekologicznych, a proces produkcji opiera się na odnawialnych źródłach energii. Przenieś się do świata Tornabuoni i odkryj niezapomniane doznania smakowe.

J.C. Newman - spełnione amerykańskie marzenie

Historia marki cygarowej J.C. Newman to prawdziwa opowieść o amerykańskim marzeniu, niezłomnej determinacji, pasji, poświęceniu i nieustannym dążeniu do doskonałości.Od skromnych początków, jako jednoosobowa fabryka cygar, Newmanowie przetrwali i prosperowali w czasach Wielkiego Kryzysu, dwóch wojen światowych, kubańskiego embarga, nadmiernych podatków i zakazów palenia. Jako że J.C. Newman Cigar Company kontynuuje działalność w XXI wieku, rodzina Newmanów jest zaangażowana w podtrzymywanie tradycji jakości i innowacyjności oraz ręczne tworzenie jednych z najlepszych cygar na świecie.

Cygara na Chiński Rok Królika

Chiny są krajem, który zamieszkuje ponad miliard ludności. Chińczycy są przywiązani do swojej kultury i tradycji. Stale rosnący popyt na cygara w tym kraju spowodował, że najwięksi producenci cygar, każdego roku wprowadzają na rynek cygara w limitowanej edycji z okazji Księżycowego Nowego Roku. Tym razem jest to Chiński Rok Królika.

Czy kubańskie cygara są najlepsze?

Odkąd sięgniemy pamięcią trwa spór o to, jakie cygara są najlepsze. Oczywiście mowa tu o kubańskich i tych spoza Kuby. Na rynku pojawia się coraz więcej nowych odkryć w postaci cygar, które zachwycają i wcale nie są one hawańskie. Dla wielu Aficionados jednak nie ma nic lepszego niż Cohiba. Jak to jest z najlepszymi cygarami na świecie i czy rzeczywiście produkcje innych krajów tak bardzo odstają od Kuby? Sprawdźmy to!

Ile kosztuje dobre cygaro?

Koszt cygara może być różny w zależności od marki, użytego w cygarze tytoniu, a także formatu i pochodzenia cygara. Czy za wysoką ceną idzie też świetna jakość? Z pewnością nie we wszystkich przypadkach. Koszt cygara uzależniony jest także od dostępności danego cygara na rynku. Te bardziej pożądane z reguły jako pierwsze znikają z półek i mają wyższą cenę.

Cygara Turrent

Meksykańskie cygara rozpoznawalne na całym świecie. Rodzina, która jest największym plantatorem tytoniu w kraju. Wyśmienite produkty wytwarzane ręcznie. Najlepsi torcedores, którzy zajmują się zwijaniem cygar klasy premium od lat. Czego chcieć więcej? Zapraszam na przegląd portfolio cygarowego rodziny Turrent, która od pokoleń przekazuje wiedzę o uprawie tytoniu i wytwarzaniu najlepszych cygar.

Ciekawostki ze świata cygar

Niekwestionowanym faktem jest, że cygara zbliżają. Społeczności Aficionados na całym świecie są aktywne na forach internetowych, spotykają się przy szklance whisky i dobrym cygarze w palarniach. Przede wszystkim budują wspólnotę, którą zrzesza wspólna pasja i styl życia. Jest to godne pozazdroszczenia, ponieważ w dzisiejszej dobie Internetu ciężko o taką społeczność. Czasami jednak początkujący miłośnicy cygar mogą napotkać sprzeczne informacje lub nie znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania, dlatego zebraliśmy najważniejsze fakty, które wydawałoby się na pierwszy rzut oka, są podstawowe, jednak nawet doświadczony palacz znajdzie w tym artykule coś dla siebie.

Rodzina Turrent - meksykański tytoń nie ma przed nimi tajemnic

Rodzina jakich wiele w cygarowym świecie. Potomkowie dziedziczyli bowiem firmę od 1800 r. Wyróżnia ich fakt, że zajmują się nie tylko produkcją ręcznie robionych cygar klasy premium, ale również uprawiają różne rodzaje tytoniu. Uznawani za największych plantatorów tej rośliny w Meksyku. Posiadają ponad 800 ha ziemi, na której dojrzewają najlepsze liście bez dodatku sztucznych nawozów. Najlepsze cygara w Meksyku? Z pewnością większość Aficionados przyzna, że to te od Turrentów.