Założyciel marki Alec Bradley, Alan Rubin od początku swojej kariery w branży cygarowej podążał pod prąd. Nie będąc potomkiem osób związanych z tym biznesem, w trakcie boomu cygarowego rzucił się na głęboką wodę i po latach niezaprzeczalnie odniósł sukces. Dziś wraz ze swoimi synami, Alecem i Bradleyem, prowadzi ciągle rozwijającą się firmę z portfolio rozpoznawalnym na całym świecie.

Cygara marki Alec Bradley

Wśród cygar marki Alec Bradley znajdziemy dość szerokie portfolio. Każda z serii ma indywidualną historię powstawania. Zapewne każdy miłośnik cygarowego dymu kojarzy charakterystyczne biało-beżowe opakowania cygar z czarnym napisem Black Market. To właśnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii tej marki. Powstawała ona dość długo, ponieważ Alan Rubin pracował nad specjalnym tytoniem z Panamy przy jej tworzeniu. Jest to bardzo specyficzna odmiana o charakterystycznym smaku, którym założyciel marki chciał podzielić się ze światem.

Black Market Esteli natomiast powstała zaraz po klasycznym „Czarnym Rynku”, celem oddania hołdu Nikaragui i mieście Esteli — jego znaczeniu w produkcji cygar oraz wszystkiemu, co oferuje. Black Market Illicit zawiera duży, nikaraguański liść pokrywowy, podwójny honduraski zawijacz oraz nikaraguański tytoń we wkładce. Ten ostatni pochodzi z małych gospodarstw zajmujących się uprawą tytoniu na niewielką skalę.

Alec Bradley American Classic Blend

Do stworzenia mieszanki American Classic Blend Alana Rubina zainspirowała rozmowa z jego ojcem. Obaj wspominali wówczas przeszłość jako o wiele prostszą niż obecne czasy. Podczas rozmowy ojciec Alana opowiadał o rodzajach cygar, które niegdyś palili jego przyjaciele. Cygara te były bardzo aromatyczne, jednocześnie jednak kremowe i gładkie na podniebieniu.

Zainspirowany Rubin Junior poszedł kolejnego dnia do fabryki i stworzył American Classic Blend, które jest cygarem do palenia o każdej poprze dnia. Pasujące na każdą okazję, do każdego napoju. W taki właśnie sposób powstały cygara serii American Classic Blend, które przeznaczone są dla każdego. Ich cena nie jest wygórowana, ponieważ w Polsce za American Classic Blend Corona zapłacimy ok. 25 zł. Jest to więc cygaro na każdą kieszeń i na około 3 kwadransy palenia. Cygara te występują w formatach: corona, churchill, gordo, robusto, toro i torpedo.

  • @alecbradley.com

    @alecbradley.com

Seria ma za zadanie odtworzyć charakter cygar produkowanych na Florydzie na początku XX wieku. Classic blend zawiera tytonie z Nikaragui oraz złotobrązową pokrywę Connecticut z tytoniu uprawianego w Hondurasie. American Classic Blend jest cygarem bardzo zwartym o łagodnej mocy. Podczas palenia uwalniane są aromaty espresso w połączeniu z migdałami i słodkimi przyprawami, a także pikantnymi nutami.

Dobre cygara w przystępnej cenie

Aficionados często szukając cygara do zapalenia w danym momencie, na początku wyciągają obcinarkę, która jest niezbędnym akcesorium w każdym domu miłośnika prawdziwego tytoniu. Jedni lubują się w formatach robusto, dla innych corona jest odpowiednia, a kolejni zachwycają się formatem petit corona.

Założyciel marki oprócz flagowego American Classic Blend stworzył również Short Series. Sampler Short Series jest jednym z najbardziej porządanych przez Aficionados cygar w etui tej marki. Alec Bradley Short Series Sampler zawiera 4 cygara w formacie short robusto. Są to już wcześniej wspomniane Black Market, Connecticut, MAXX oraz Nica Puro Rosado.

  • @alecbradley.com

    @alecbradley.com

AB MAXX powstało na skutek sprzeciwu panującym trendom. Wówczas na topie były tradycyjne cygara o małej średnicy. Wyzwaniem było wtedy stworzenie linii dużych cygar o głębokim aromacie i maksymalnej satysfakcji w doskonałej cenie. Używając tytoniu z pięciu różnych krajów, udało się osiągnąć zamierzony cel. Nica Puro natomiast jest cygarem w 100% z Nikaragui.

Sampler Bradley short series z pewnością jest idealnym wyborem na zapoznanie z tą marką. Jednak z pewnością zachwyci także doświadczonych Aficionados. Dodatkiem do świetnej jakości zawartości jest cieszące oko etui. Bradley short series z pewnością może być także świetnym podarunkiem, jednak na szczególne okazje producent ma dla nas istny hit.

Cygara na narodziny dziecka

Jak świętuje się narodziny dziecka na świecie? Dosłownie kilka lat temu na Instagramie czy Facebooku mogliśmy zaobserwować trend, który narastał. Mowa o Baby Shower, czyli imprezie przypominającej powitanie dziecka na świecie jeszcze przed narodzinami. Ten modny event przywędrował do nas zza oceanu, gdzie dla amerykańskich mam to coś naturalnego.

Jak świętują narodziny dziecka panowie?

  • @alecbradley.com

    @alecbradley.com

W Meksyku nie organizuje się krzykliwego Baby Shower, a znajomi i rodzina przychodzą, kiedy jest im zwyczajnie na rękę. Jeśli narodzi się chłopiec, tradycja nakazuje podarować cygaro ojcu dziecka. Jednak jeśli na świat przyjdzie dziewczynka, prezentem od gości będzie czekolada.

W Stanach Zjednoczonych częstą praktyką jest obdarowanie mamy niemowlęcia przydatnymi gadżetami na Baby Shower, natomiast taty — cygarem po narodzinach dziecka. Tu właśnie naprzeciw wychodzi marka rodziny Rubinów i nie chodzi o sampler Bradley short series.

W portfolio marki znajdziemy specjalną linię cygar na takie okazje. Format toro i przepiękny pierścień z kolorową grafiką do wyboru to fenomenalne połączenie. W zależności od tego, czy urodziła się dziewczynka, czy chłopiec, można wybrać cygaro z różowym lub błękitnym pierścieniem. Elegancka, jasna pokrywa Connecticut tylko dodaje uroku tym produktom. Cygara IT'S A BOY/GIRL nie potrzebują dodatkowego etui czy zestawu z obcinarką. Same w sobie są wprost przepiękne.

Bogate portfolio marki

Prócz wspomnianych powyżej serii w portfolio marki jest jeszcze więcej cygar zasługujących na uwagę. The Lineage Family Blend to cygara pełne pasji i rodzinnej miłości. Dlaczego? Alan Rubin rozpoczynając swoją przygodę z tytoniem, miał nadzieję, że jego synowie przejmą po nim rodzinny biznes. Odłożył wówczas rzadkie tytonie, aby razem z młodszym pokoleniem stworzyć coś pięknego. Lineage występuje w formatach: robusto, toro, gordo oraz 665 (ring 65) i 770 (ring 70).

@alecbradley

Rubin to człowiek pełen pasji, który za cenę swojego czasu chce tworzyć najlepsze mieszanki. Próbując tytoniu premium z Trojes w Hondurasie, wiedział, że chce go wykorzystać przy produkcji kolejnych cygar. W taki sposób powstały Bradley Cigars Tempus. Z łaciny "tempus" to czas, więc tytoń wykorzystywany do cygar wymaga czasu i cierpliwości, ale sam Alan twierdzi, że warto poświęcić tym produktom uwagę.

Ponadto w portfolio marki znajdziemy produkcje takie jak: Project 40, Magic Toast, Medalist, Coyol, ABCO, Fine & Rare, Filthy Hooligan, czy Mundial, Post Embargo lub Sanctum. Wymienione powyżej cygara nie są wszystkimi, które oferuje marka. Możecie zatem wyobrazić sobie jak duży jest jej katalog pozycji.

Najlepsze cygara wg rankingów

W rankingach cygara marki Rubinów otrzymały aż 64 razy 90 i więcej punktów. Cygarami uznawanymi za najlepsze zostawały produkty różnych linii oraz rożnych formatów, od petit corony przez coronę, aż do toro. Family Blend jednak wybija się na prowadzenie wraz z Prensado, pokonując przy tym MAXXa, Tempusa i American Classic Blend.

Alec Bradley Prensado

Alec Bradley Prensado Churchill jest cygarem, które zostało ocenione najwyżej z całego portfolio. Zaledwie 2 lata po spektakularnej linii Tempus, którą Rubin wypuścił w 2007 roku, zdecydował o kolejnym debiucie na rynku. Było to Prensado w 5 oryginalnych rozmiarach i każdy z nich zdobył 91 i więcej punktów wg rankingu Cigar Insider.

@alecbradley

Prensado Churchill to cygaro, które jest wręcz zachwycające. Wyprodukowane w fabryce Raices Cubanas w Danlí w Hondurasie jest połączeniem tytoni z Hondurasu i Nikaragui. Cygaro skrywa aromaty skórzane łączące się podczas palenia z czekoladą oraz nutą przypraw.

Cygara AB są znane i lubiane przez Aficionados. Portfolio Bradley Cigars daje szeroki wybór, aby znaleźć coś nie tylko na szczególną okazję, lecz także na codzienne cygaro do kawy. Ciągły rozwój firmy zaowocował nowymi trendami tworzonymi przez Aleca i Bradleya, nowe pokolenie producentów cygar premium.

Więcej o samej marce możecie przeczytać w moim poprzednim artykule (https://dobrecygara.pl/alec-bradley---powiew-swiezosci-na-rynku-cygar.html)

Komentarze