Meksykańskie cygara rozpoznawalne na całym świecie. Rodzina, która jest największym plantatorem tytoniu w kraju. Wyśmienite produkty wytwarzane ręcznie. Najlepsi torcedores, którzy zajmują się zwijaniem cygar klasy premium od lat. Czego chcieć więcej? Zapraszam na przegląd portfolio cygarowego rodziny Turrent, która od pokoleń przekazuje wiedzę o uprawie tytoniu i wytwarzaniu najlepszych cygar.

Cygara Turrent

Rodzina Turrent znana jest z tworzenia kilku marek, które uznawane były za wyjątkowe i wyróżniane oceną ponad 90 punktów przez cenione magazyny cygarowe. Marka ta jest szanowana na całym świecie dzięki doskonałej jakości meksykańskiemu tytoniowi oraz doskonałemu zrozumieniu smaku i mocy mieszanki. Osiągnięcie takiej reputacji w branży cygarowej wymaga jednak czasu. Turrentowie budują swoje portfolio od ponad wieku, przez pięć pokoleń.

Cygara Turrent są marką powstałą w ramach firmy Nueva Matacapan de Tabacos, która założona została przez legendarnego Alberto Turrenta I. Firma ta jest również odpowiedzialna za słynną markę cygar Te-Amo oraz jest głównym producentem tytoniu maduro na świecie. Od tego czasu została przejęta przez amerykańskiego giganta cygarowego Altadis, ale zarządzanie firmą nadal pozostaje w gestii rodziny Turrent. 

Portfolio cygarowe Turrent 

Portfolio cygarowe rodziny jest bogate, to trzeba przyznać. Poniżej przedstawiamy cygara, które oferują Turrentowie. 

Casa Turrent

Casa Turrent Serie 1901, Serie 1942 oraz Serie 1973 to perfekcyjna budowa i specjalnie dobrana mieszanka tytoni z Meksyku i Nikaragui z różnymi liśćmi pokrywowymi. Każda z trzech serii określana jest jako średniej mocy z delikatną słodyczą tak charakterystyczną dla meksykańskich liści tytoniu, przełamana pikantnością.

Casa Turrent 1880 

Casa Turrent 1880 jest cygarem, które powstało celem upamiętnienia powstania fabryki rodziny Turrent w Meksyku. Wkładkę stanowi mieszanka meksykańskich i nikaraguańskich tytoni Criollo 98. Zawijacz i pokrywa zbudowane są z liści z Meksyku. Pokrywa San Andres Maduro nadaje cygaru ciemnobrązowy kolor, który idealnie łączy się z brązowo-złotym pierścieniem.

Casa Turrent Reserva 2001

Serię Casa Turrent Reserva 2001 stanowią cygara z limitowanej serii, która jest mieszanką meksykańskich i nikaraguańskich liści tytoniowych. Co zatem oferuje takie połączenie? Przede wszystkim zróżnicowane smaki i aromaty. Podczas palenia tych cygar wyczuć można cedr, kawę i kakao, przełamane pieprzem i nutami skóry. Bogaty początek z aromatem ziemi na finiszu, polecane doświadczonym Aficionados. 

Casa Turrent Origenes

Origenes firmy Turrent ma na celu pokazanie nowej odsłony meksykańskiego przemysłu tytoniowego, przede wszystkim nowoczesnej. Origenes to seria zaprezentowana przez Alejandro Turrenta na targach InterTabac. Oferuje konsumentom inne oblicze meksykańskiego przemysłu tytoniowego. Oferuje 4 różne pokrywy: Miami (meksykański Connecticut), Kubę (meksykańskie Criollo), Nikaraguę (HVA) oraz San Andres (Negrito San Andres). W nowej serii wykorzystano tytoń suszony techniką opracowaną przez Turrenta, "tabaco quemado de troja" (tytoń palony w pilonie).

A. Turrent

A. Turrent 6 Generations

Z dziedzictwem, które przetrwało ponad 133 lata, A. Turrent 6 Generation kontynuuje swoją tradycję tworzenia wyśmienitych cygar premium. Cygara zwijane są za pomocą techniki "abanico", która może być wykonana tylko przez prawdziwych maestros torcedores. Tytoń dojrzewa przez 7 lat w cedrowych skrzynkach, co nadaje cygarom wyjątkowo subtelnego aromatu. Wkładkę stanowi liść Habano, zawijacz to San Andres Negro, a pokrywa składa się z łagodnych liści Corojo.

A. Turrent Classicos

Cygara A. Turrent Clasicos, stworzone zostały z myślą o wymagających Aficionados. Wyróżniają się one delikatnymi liśćmi Habano, uprawianymi w legendarnej Dolinie San Andres, zawijaczem Criollo, a także starzoną 4 lata pokrywą. Te znakomite cygara charakteryzują się złożonymi smakami i bogatym aromatem w nieco łagodniejszej wersji. Można je określić jako średniej mocy. 

A. Turrent Tradicional

Pokrywa, zawijacz i wkładka w postaci mocnych liści Criollo starzonych przez 4 lata. A. Turrent Tradicional jest kontynuacją rodzinnych tradycji i miłości do tytoniu. Cygara tej serii posiadają niezwykłą równowagę pomiędzy aromatem, smakiem i mocą. Wykonane w legendarnej Dolinie San Andres w Meksyku, naprawdę potrafią zachwycić.

A. Turrent Triple Corojo

Zwijane ręcznie cygara z wykorzystaniem cenionej odmiany tytoniu Corojo to rarytas dla każdego Aficionado. Posiadają wkładkę w postaci mieszanki liścia nikaraguańskiego i San Andres Corojo, zawijacz stanowi liść Corojo z Nikaragui, a pokrywę San Andres Corojo. A. Turrent Triple Corojo to mocne cygaro, które kusi koneserów bogatym i złożonym smakiem, przywołującym na myśl kubańskie cygara z dawnych lat.

A. Turrent Triple Play

Niezwykła mieszanka dojrzałych gatunków tytoni z Hondurasu, Nikaragui i Meksyku w cygarze A. Turrent Triple Play daje w efekcie cygaro o średniej do pełnej mocy. Cygaro A. Turrent Triple Play charakteryzuje się pokrywą typu premium San Andrés Morron, zawijaczem Connecituct Broadleaf i długimi wypełniaczami z Nikaragui, San Andres i Hondurasu. Całość zapewnia niezapomniane wrażenia z palenia.

Najlepsze cygara rodziny Turrent

Cygara tworzone przez rodzinę Turrent niejednokrotnie zostały docenione przez Cigar Aficionado Magazine. Casa Turrent Serie 1942 Doble Robusto, Serie 1901 Gran Robusto i torpedo zdobyły po 90 punktów. Format torpedo Casa Turrent Serie 1942, Casa Turrent 1880 Maduro Doble Robusto oraz Claro Doble Robusto, otrzymały po 91 punktów. 93 punktami ocenione zostało Casa Turrent Serie 1973 w formacie torpedo, Casa Turrent Serie 1942 Gran Toro otrzymało natomiast 92 punkty, a Casa Turrent Serie 1901 Robusto otrzymało aż 94 punkty w 2016 r. Serie 1901 Robusto znalazło się wśród najlepszych cygar 2016 r. na 12 miejscu, a Serie 1973 Torpedo zajęło 14 miejsce w Top 25 cygar 2020 roku. 

A. Turrent Triple Play w formatach belicoso (93 pkt. i 14. miejsce w Top 25 cygar 2019 r.) i robusto otrzymały po 90 punktów. Na tyle samo ocenione zostało cygaro A. Turrent Toro. Znajdując się w pierwszej 25 najlepszych cygar aż dwukrotnie A. Turrent Churchill ocenione zostało na 91 punktów, zajmując 24. pozycję w 2005 r. oraz 13. w 2014 r.

Pisząc o najlepszych cygarach rodziny Turrent, nie mogę nie wspomnieć o Te-Amo, które pokochali Amerykanie. Te-Amo Revolution Robusto Ovalado zostało ocenione na 92 punkty przez Cigar Aficionado Magazine w 2014 i 2015 r.

Bogate portfolio największego plantatora tytoniu w Meksyku z pewnością zachwyca. Ilość wyróżnień cygar rodziny Turrent również. Teraz możemy czekać na kolejne pokolenie w cygarowym biznesie, które z pewnością zachwyci nas nowościami na rynku cygarowym. Jeśli macie ochotę dowiedzieć się więcej o rodzinie Turrentów i ich historii, zapraszam do poprzedniego artykułu na ten temat.

Komentarze