Limitowana edycja 21 humidorów stworzonych we współpracy Oliva i Elie Bleu to prawdziwa gratka dla Aficionados. Czy cena ekskluzywnego, limitowanego humidora powala? Jest naprawdę zabójcza, jednak dla prawdziwego konesera może być wydatkiem wartym grzechu. Ten piękny wyrób z pewnością zachwyca, a niektórym zapiera dech w piersiach. Tylko 21 sztuk na całym świecie... to musi być coś. Zapraszam do lektury i przyjrzenia się kolekcji. 

Oliva i Elie Bleu

Elie Bleu jest francuską fabryką, specjalizującą się w drewnianych dekoracjach, meblach i dodatkach wystroju wnętrz. Jest rozpoznawalna i słynna na całym świecie, a jej produkty goszczą w najbardziej luksusowych domach i rezydencjach. Do wyrobów fabryki należą m.in.: długopisy, gry, szkatułki na biżuterię, zegarki. Elie Bleu słynie także z wykonywanych unikatów dla koronowanych głów, np. cennych przedmiotów dla Pałacu Elizejskiego, relikwiarza zawierającego oryginalne wydanie "Les Pensees de Pascal" dla Papieża Benedykta XVI czy skrzynki z miodem wykonanej dla Michelle Obamy. Wysokiej jakości francuskie rzemiosło i wieloletnia tradycja związana z marką Elie Bleu sprawiły, że fabryka słynie także z produkcji luksusowych humidorów do przechowywania cygar. 

Oliva to jedna z najbardziej rozpoznawanych marek, zajmujących się produkcją cygar. Od 1886 roku, kiedy Melanio Oliva rozpoczął uprawę tytoniu z przeznaczeniem na cygara, można uznać, że Oliva prężnie się rozwija. W 1964 roku Gilberto Oliva (wnuk Melanio), poszukiwał gleby idealnej do uprawy tytoniu, kontynuując rodzinną tradycję. Odwiedził Filipiny, Honduras, Meksyk i Panamę. Osiadł natomiast w Nikaragui, gdzie od 1969 r. uprawia tytoń i zajmuje się produkcją cygar. Bardzo szybko zdobył uznanie jako twórca wyjątkowej jakości produktów. O szeroko pojętym sukcesie marki może świadczyć fakt, że prawie każde cygaro Oliva, oceniane przez magazyn Cigar Aficionado, otrzymało notę powyżej 90 punktów. Jeśli jesteście ciekawi historii Melanio Olivy i jego rodu polecam zajrzeć do wcześniejszego artykułu na ten temat, który znajdziecie tutaj

Humidor XXI Selection

Humidor wykonany we współpracy Olivy i Elie Bleu będzie zawierał nie mniej niż 95 cygar z całego portfolio marki Oliva. Prawdziwą gratką dla koneserów wyrobów tytoniowych premium może okazać się cygaro osobiście zaprojektowane przez Federika Vandermarliera, który jest właścicielem marki Cortes. Piękna, drewniana skrzynka skryje w sobie wszystkie perełki marki Oliva oraz cygaro, które powstało tylko w 21 sztukach specjalnie do 21 humidorów. Humidory dostępne będą tylko w wybranych sklepach od stycznia 2022 roku.

Właściciel marki Cortes, po przejęciu Olivy w 2016 roku wciąż inwestuje i wprowadza innowacje na rynek cygarowy. Nowością w cygarowym świecie są kody QR umieszczane na opakowaniach. Po zeskanowaniu takiego kodu za pomocą smartfona, możecie dostać natychmiastowy dostęp do informacji o danym cygarze. Znajdziecie również informację, kto zwijał Wasze cygaro, gdzie i jak był starzony tytoń do niego użyty oraz gdzie na świecie są inne osoby palące to samo cygaro co Wy.

Oliva Serie V Melanio Figurino

Serie V Melanio to jedna z najbardziej rozpoznawanych linii cygarowych marki Oliva. To pod jej pieczą powstało Figurino, czyli cygaro w rozmiarze 5,5 x 52, ktore jest krótkim figurado. Zawiera pokrywę Habano oraz wkładkę i zawijacz z Nikaragui. Jego kształt został zaprojektowany od początku do końca przez Vandermarliere. Jak sam twierdzi, figurino powstało po długich dyskusjach z Gilberto Oliva. Ten zupełnie nowy projekt cygara, wydany jedynie w 441 sztukach zagości w humidorach stworzonych we współpracy z Elie Bleu. 

Zapewne jesteście ciekawi ceny tego cieszącego oko cuda. Jest ona dość wysoka. Za humidor wypełniony po brzegi cygarami należy zapłacić ponad 21 000 euro, co daje prawie 100 000 zł. Czy taki zestaw wart jest swojej ceny?

Komentarze