• E.P. Carrillo Pledge Prequel  - Cygaro 2020 Roku wg magazynu Cigar Aficionado

    E.P. Carrillo Pledge Prequel - Cygaro 2020 Roku wg magazynu Cigar Aficionado

E.P. Carrillo to butikowa marka cygar premium. Od 2014 roku, po debiucie na rynku serii La Historia z cygarem E-III, Perez-Carrillo zaskakuje Aficionados. Cygaro to uplasowało się na drugim miejscu w rankingu Cigar Aficionado. Kolejne propozycje marki podbijały ogólnoświatowe rankingi. E.P. Carrillo Encore Majestic zostało cygarem nr 1 w 2018 roku. Zaś rok 2020 przyniósł tryumf Perez-Carrillo Pledge Prequel. Cygaro to zaskakuje bogatym bukietem smaków, a także cieszy oko tych osób, które lubują się w przepięknych cygarowych pierścieniach.

E.P. Carrillo — rodzinna marka cygar premium

Butikowa nikaraguańska marka cygar E.P. Carrillo powstała dość niedawno, bo w 2009 roku. Powiązania rodziny z tytoniem sięgają zaś bardziej odległych czasów. Założyciel marki, Ernesto Perez-Carrillo, wiedzę o cygarach czerpał od swojego ojca, zajmującego się ich produkcją. Sam miał nieco odmienne plany na przyszłość, ponieważ marzył o zawodzie perkusisty jazzowego. Dziś jednak nie żałuje, że stało się inaczej. Wraz z córką Lissette i synem Ernesto, prowadzi markę cygar znajdujących coraz większe grono miłośników na całym świecie. 

Marka E.P. Carrillo posiada w swoim portfolio 4 serie cygarowych smaczków. Seria Elite to cygara ze starannie wyselekcjonowanych, postarzanych liści tytoniu. Seria Classics natomiast powstała z myślą o cygarach do palenia na co dzień. Jest połączeniem klasycznych smaków i aromatów. Perez-Carrillo Generations Honored została stworzona w hołdzie dla członków rodziny założyciela marki. Ostatnia, seria Dimension powstała dzięki kreatywności Ernesto Perez-Carillo oraz modzie na Big Ring. Koncepcją tych cygar jest ich wielkość, a raczej nadająca nowy wymiar paleniu duża grubość pierścienia (Linia INCH). 

Seria Perez-Carrillo Generations Honored

Seria Perez-Carrillo Generations Honored powstała dla upamiętnienia członków rodziny Perez-Carrillo. Często w cygarowym świecie stosowane są podobne zabiegi. Imionami członków rodziny nazywane są linie i serie cygar. W tym przypadku produkowane są 3 linie cygar w serii: Encore (Majestic, Celestial, Valientes, El Primero), La Historia (El Senador, Regalias D'Celia Piramides, Dona Elena, E-III) i Pledge (Prequel, Sojourn).  

E.P. Carrillo Ecore Majestic cygarem roku 2018

Cygara serii Generations Honored zajmują wysokie miejsca w ogólnoświatowych rankingach. E.P. Carrillo Encore Majestic zdobyło tytuł najlepszego cygara roku 2018 z wynikiem 96 punktów wg Cigar Aficionado Magazine.

Pokrywa, wkładka oraz zawijacz w cygarze Encore Majestic składają się w 100% z nikaraguańskich tytoni. Pochodzą one z 3 głównych regionów upraw (Condega, Esteli i Jalapa). Miłośnicy bogatych bukietów smakowych zachwycają się różnorodnością tego cygara. Wyczuwalne są w nim nuty drzewne, herbata, pikantne przyprawy, a także słodki karmel. Więcej o E.P. Carrillo Encore Majestic możecie przeczytać tutaj

Najlepsze cygaro w 2020 roku

Chcąc dowiedzieć się czegoś więcej na temat E.P. Carrillo Pledge Prequel, należy nieco cofnąć się w czasie do 2014 roku, kiedy to na rynek wprowadzona została La Historia. Jeden z formatów tej linii, E-III był bardzo bliski uzyskania tytułu Cygara Roku 2014, jednak uplasował się na 2. miejscu. Wówczas w rankingu Cigar Aficionado 1. miejsce zajęło Oliva Serie V Melanio Figurado, wyprzedzając La Historia E-III zaledwie o 1 punkt. Wówczas wiedzieliśmy, że cygara La Historia były najlepszymi w portfolio marki. Jednak nikt nie zdawał sobie sprawy z tego, że za 4 lata pojawi się kolejna linia-następczyni La Historia w serii. W 2018 roku rankingi podbijało cygaro Encore Majestic, należące do nowej serii. Rok 2020 natomiast, choć nie był najprzyjemniejszy i będziemy wspominali go raczej negatywnie, to w świecie cygar należał do E.P. Carrillo Pledge Prequel. 

  • Skrzynka zawiera 10 cygar zapakowanych w celofan

    Skrzynka zawiera 10 cygar zapakowanych w celofan

Cygaro nr 1 2020 trafiło na rynek we wrześniu i już od chwili debiutu, zyskało wielu zwolenników. Pledge Prequel wyróżnił się jako najsubtelniejszy i ciekawy pośród konkurentów. Najbardziej charakterystycznym tytoniem w Prequel Pledge jest pokrywa, która pozyskiwana jest z odmiany kubańskich nasion uprawianych w Connecticut (USA). Taki tytoń nazywamy Connecticut Habano. Pod ciemnym, czekoladowym liściem pokrywowym, znajdziemy ekwadorski binder i wkładkę z Nikaragui. 

Przyznam, że największe wrażenie robi na mnie fenomenalne połączenie ciemnej pokrywy cygara z niebiesko-złotym pierścieniem. Grafika na ringu kojarzy się z wyrobem premium. Być może niektórym przypomni ikoniczne logo amerykańskiej wytwórni filmowej Columbia Pictures, dzięki złotym promieniom rzuconym na niebieskie tło. Jeszcze bardziej podkreślonym staje się przepiękny modry kolor pierścienia za sprawą drugiego ringu w ciemniejszym odcieniu złota. Ta kompozycja spodoba się każdemu, kto lubi zawiesić oko na cygarach. 

Drewniana skrzynka natomiast urzeka wykonaniem i dbałością o najmneijszy szczegół. Dopracowana jest w każdym detalu, a połączenie kolorów uważam za fenomenalne. Mieści w sobie 10 starannie zafoliowanych cygar. 

E.P. Carrillo Pledge Prequel — jakość i cena

Czego można spodziewać się po zapaleniu najlepszego cygara minionego roku? Zacznijmy od tego, że nabyć je możemy za ok. 80 zł, więc cena jest w miarę przystępna. Jego dostępność jest mocno ograniczona, ale czego można się spodziewać po pierwszym miejscu w rankingu. Gdy o kosztach mowa, nasuwa się pytanie czy warto. Należy jednak wiedzieć o cygarach, iż te uznane w międzynarodowych rankingach raczej nie zawodzą. 

E.P. Carrillo Pledge Prequel to pyszny dym z ogromnym bukietem aromatów. Podczas palenia poczujemy tu odważny, pikantny smak dębu i czarnego pieprzu. Mocne, wyraziste nuty wyrównuje słodycz lukrecji i wiśni. Znajdzie się też coś dla miłośników szarlotki, ponieważ jako kolejna pojawia się nuta pieczonego jabłka, co jeszcze bardziej urzeka w tym połączeniu smaków. 

Czego jeszcze możemy dowiedzieć się o cygarach E.P. Carrillo?

  • Dwa najlepsze cygara wg magzynu Cigar Aficionado (2020 i 2018 roku)

    Dwa najlepsze cygara wg magzynu Cigar Aficionado (2020 i 2018 roku)

Osiągnięcia Ernesto Perez-Carrillo nie należą do zbiegów okoliczności. Są latami pracy, nabierania doświadczenia i umiejętności przeradzających się w talent.

W swojej 50-letniej karierze Perez-Carrillo zarządzał dużymi i mniejszymi fabrykami oraz pracował również dla dużej korporacji. Przez ostatnią dekadę tworzył cygara, opierając się na własnej wiedzy i talencie. Wydawałoby się, że spełnił swoje marzenia i odniósł pełen sukces. Przekonaliśmy się jednak, że nie spoczął na laurach i potrafi jeszcze zaskoczyć. 

Już w przyszłą środę 23 czerwca oraz 30 czerwca 2021 r. możemy spróbować dwóch najlepszych cygar 2018 i 2020 roku. E.P. Carrillo Encore Majestic oraz E.P. Carrillo Prequel Pledge. Spotkania odbędą się w Warszawie, w lokalach Cigarro Shop & Lounge oraz w Aficionado Room

Komentarze