Cygaro Oliva Serie V Melanio na szczycie rankingu w 2014 roku

Od 2012 roku Oliva Serie V podbiła wszelkie cygarowe rankingi. Cigar Aficionado, Cigar Insider, Cigar Snob, Cigar Journal, afrykański Excelsus Cigar of the Year to tylko niektóre z magazynów, jakie doceniły Oliva Serie V. Te kultowe cygara, które pokochali Aficionado na całym świecie zachwycają zarówno początkujących, jak i najbardziej wymagających miłośników. Cygaro Oliva Serie V Melanio Figurado zostało cygarem nr 1 w 2014 roku, wyprzedzając faworyta, jakim była La Historia E-III marki Perez-Carrillo, o 1 punkt.

E.P. Carrillo Encore Majestic cygarem 2018 roku wg magazynu Cigar Aficionado

E.P. Carrillo Encore Majestic to cygaro dopracowane od pierwszego do ostatniego puffa, które pokocha niejeden Aficionado. Jest ono także zwieńczeniem kariery właściciela marki - osoby, która nie bała się podążać za swoimi marzeniami i mimo przeciwności, potrafiła znaleźć w sobie energię i pasję, do tworzenia fenomenalnych cygar pożądanych na arenie międzynarodowej.

E.P. Carrillo Pledge Prequel  - Cygaro 2020 Roku wg magazynu Cigar Aficionado

E.P. Carrillo Pledge Prequel Cygarem Roku 2020

E.P. Carrillo to butikowa marka cygar premium. Od 2014 roku, po debiucie na rynku serii La Historia z cygarem E-III, Perez-Carrillo zaskakuje Aficionados. Cygaro to uplasowało się na drugim miejscu w rankingu Cigar Aficionado. Kolejne propozycje marki podbijały ogólnoświatowe rankingi. E.P. Carrillo Encore Majestic zostało cygarem nr 1 w 2018 roku. Zaś rok 2020 przyniósł tryumf Perez-Carrillo Pledge Prequel. Cygaro to zaskakuje bogatym bukietem smaków, a także cieszy oko tych osób, które lubują się w przepięknych cygarowych pierścieniach.

Historia marki E.P. Carrillo

Nikaraguańska marka butikowa powstała na początku 2009 roku. Ernesto Perez Carrillo prowadzi ją wraz z córką Lissette Perez-Carrillo oraz synem Ernesto Perez-Carrillo III. Cygara tworzone przez tę rodzinę zyskały szerokie grono koneserów, a także moc wyróżnień w branżowych rankingach.

Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu Cygar

Zachwycamy się Igrzyskami Olimpijskimi, meczami, zawodami sportowymi naszych pociech. Czy wiecie, że każdego roku organizowane są także Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu CygarCigar Smoking World Championship (CSWC) zrzesza ze sobą prawdziwych miłośników cygarowego dymu.

Oliva – kiedyś i dziś

Rozpoznawalna na całym świecie marka cygar Oliva. Istnieje od 1886 roku i zachwyca jakością swoich wyrobów do dziś. Mimo wzlotów i upadków od 2005 roku produkowała 6 milionów cygar rocznie, a Oliva Serie V podbijała rankingi magazynów Cigar Aficionado i Cigar Journal. Uwielbiana przez Amerykanów, gdzie sprzedaje ok. 95% swoich wyrobów. Od niedawna Oliva jest w rękach J. Cortès Cigars.

Słownik cygarowy

Wkraczając do cygarowego świata warto znać najczęściej używane określenia. W przygotowanym poniżej słowniku znajdziecie terminologię, która pomoże Wam poruszać się po stronach internetowych z cygarami, zgłębiać wiedzę na ich temat, a czasami zabłysnąć w towarzystwie. Nie taki diabeł straszny... ale zawsze warto dowiedzieć się czegoś nowego, bądź utrwalić nabyte słownictwo.