Alec Bradley – powiew świeżości na rynku cygar

Producenci cygar bardzo często przekazują swoją wiedzę i umiejętności z pokolenia na pokolenie. Stosunkowo mało jest na rynku nowych fabryk, które zaczynały od przysłowiowego zera. Założyciel marki Alec Bradley, Alan Rubin nie miał wśród swoich przodków osoby związanej z biznesem tytoniowym, jednak nic nie stanęło mu na przeszkodzie by wybrać właśnie tę ścieżkę kariery. Bowiem tuż po osiągnięciu popularności przez cygara (tzw. boom cygarowy), Rubin wystartował ze swoim biznesem w 1996 roku. Jak sam twierdzi, wcześniej wiedział o cygarach jedynie który koniec należy przyciąć, a który zapalić.

E.P. Carrillo Encore Majestic cygarem 2018 roku wg magazynu Cigar Aficionado

E.P. Carrillo Encore Majestic to cygaro dopracowane od pierwszego do ostatniego puffa, które pokocha niejeden Aficionado. Jest ono także zwieńczeniem kariery właściciela marki - osoby, która nie bała się podążać za swoimi marzeniami i mimo przeciwności, potrafiła znaleźć w sobie energię i pasję, do tworzenia fenomenalnych cygar pożądanych na arenie międzynarodowej.

@cigaraficionado.com

Litto Gomez i cygara La Flor Dominicana

Historia założyciela dominikańskiej marki cygar premium. Charyzmatyczny, pewny siebie, być może ryzykant, ale twardo stąpający po ziemi Litto Gomez Diez, właściciel marki La Flor Dominicana. LFD powstała z prawdziwie szczerej idei tworzenia cygar takich, jakie sam chciałby palić Litto, ponieważ wcześniej znał branżę tylko z perspektywy konsumenta. 

Oliva – kiedyś i dziś

Rozpoznawalna na całym świecie marka cygar Oliva. Istnieje od 1886 roku i zachwyca jakością swoich wyrobów do dziś. Mimo wzlotów i upadków od 2005 roku produkowała 6 milionów cygar rocznie, a Oliva Serie V podbijała rankingi magazynów Cigar Aficionado i Cigar Journal. Uwielbiana przez Amerykanów, gdzie sprzedaje ok. 95% swoich wyrobów. Od niedawna Oliva jest w rękach J. Cortès Cigars.