La Aurora — marka z historią od 1903 roku

Marka, która powstała w 1903 r. jest znana do dziś. Prężnie rozwijająca się od lat 60. największa grupa kapitałowa na Dominikanie, współpracująca m.in. z Philip Morris i Heineken. Prawdziwy koncern, który zatrudnia ponad 1100 pracowników. La Aurora istnieje od niemal 120 lat na rynku cygarowym i ciągle prężnie się rozwija. To już trzecie pokolenie rodzinnego biznesu, a mimo wszystko, pałeczka przekazywana jest dalej. Czego możemy spodziewać się na 120. rocznicę istnienia firmy? Tego dowiemy się już w 2023 r.

Oliva wciąż zaskakuje - Humidor XXI Selection

Limitowana edycja 21 humidorów stworzonych we współpracy Oliva i Elie Bleu to prawdziwa gratka dla Aficionados. Czy cena ekskluzywnego, limitowanego humidora powala? Jest naprawdę zabójcza, jednak dla prawdziwego konesera może być wydatkiem wartym grzechu. Ten piękny wyrób z pewnością zachwyca, a niektórym zapiera dech w piersiach. Tylko 21 sztuk na całym świecie... to musi być coś. Zapraszam do lektury i przyjrzenia się kolekcji. 

Plasencia Alma Fuerte

Każda z cygarowych marek premium ma swoje topowe produkty. Często są to całe serie cygar, które są rozchwytywane. Nierzadko zastanawiamy się, co powoduje taki boom. Z pewnością jest to jakość i aromat cygar, ale co jeszcze ma na to wpływ? Plasencia Cigars również posiada w swoim portfolio serię, z którą często jest kojarzona. Kultowa Plasencia Alma Fuerte występuje od niedawna w 5 odsłonach z nowym heksagonalnym cygarem Sixto I.

Przegląd portfolio i nowości marki Plasencia

Plasencia Cigars jest marką, która zachowuje tradycję przez kolejne pokolenia. Jej korzenie sięgają 1865 r. Oczywiście na przestrzeni lat założyciel, jak i jego następcy, zmagali się z trudem prowadzenia pól uprawnych, a później fabryk cygar. Przeszkodziła w tym m.in. Rewolucja na Kubie. Jednak nie dając za wygraną rodzina Plasencia poradziła sobie i prężnie rozwija firmę do dziś. W 2015 r. stała się największym na świecie producentem tytoniu, a wśród marek, które przekazały produkcję cygar pod jej skrzydła, są m.in. J.R. Tobacco czy Rocky Patel. 

Jak powstają cygara?

Myśląc o produkcji cygar, pierwszą myślą jest piękna kobieta ubrana w kwiecistą spódnicę i bluzkę w hiszpańskim stylu, zwijająca liście tytoniu na swoim udzie. Czy jednak jest tak naprawdę? Jak wygląda uprawa tytoniu i jak powstają cygara? Co przekonuje nas do wyrobów tytoniowych klasy premium? Tego dowiecie się w poniższym artykule.

@plasenciacigars.com

Plasencia Cigars - marka z tradycją od pokoleń

Piąte pokolenie, lecz nie na tych samych polach tytoniu, na których Don Eduardo Plasencia zakładał plantację. Ponad 150 lat uprawy tych roślin i fabryki, produkujące cygara dla najbardziej znanych marek w branży tytoniowej. Mowa o rodzinie Plasencia i ich biznesie, który kwitnie od 1865 roku do dziś. Czy jednak od samego początku było tak łatwo? Przekonajmy się o tym, jak marka Plasencia powstała i co uczyniło ją taką, jaką jest dzisiaj. 

Skąd wzięło się cygaro?

Wszyscy słyszeliśmy na lekcjach historii o wyprawach Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu Indii. Przypominając sobie czasy szkolne, pamiętam, że fascynacja przebyciem oceanu przyprawiała mnie o zawrót głowy. Wiemy dziś, że podróżnik nie trafił wówczas do Indii, a do Ameryki. Czy każdy zatem słyszał o tym, że właśnie na jednej ze swoich wypraw załoga Kolumba zabrała ze sobą tytoń i przetransportowała go do Europy?

Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu Cygar

Zachwycamy się Igrzyskami Olimpijskimi, meczami, zawodami sportowymi naszych pociech. Czy wiecie, że każdego roku organizowane są także Mistrzostwa Świata w Wolnym Paleniu CygarCigar Smoking World Championship (CSWC) zrzesza ze sobą prawdziwych miłośników cygarowego dymu.

Cygara marki Alec Bradley

Założyciel marki Alec Bradley, Alan Rubin od początku swojej kariery w branży cygarowej podążał pod prąd. Nie będąc potomkiem osób związanych z tym biznesem, w trakcie boomu cygarowego rzucił się na głęboką wodę i po latach niezaprzeczalnie odniósł sukces. Dziś wraz ze swoimi synami, Alecem i Bradleyem, prowadzi ciągle rozwijającą się firmę z portfolio rozpoznawalnym na całym świecie.